İNTERAKTİF BLOG

mobil

BLOG

blog
Web site tasarımında ve site içeriğinde dikkat edilecek noktalar nelerdir ?

Web site tasarımı, güzel bir sunum ile doğru bilgiyi vermenin en iyi yoludur. Web site tasarımında kullanılan yazı tipi, boyutu, rengi ve butonlar sayesinde web site ziyaretçileri rahatlıkla web sitelerinde istenilen bölümlere yönlendirilebilmektedir.

Web tasarımlarında yazı tipi ve boyutu ayarlanırken dikkat edilmesi gerekmekte ve her bilgisayarda rahatlıkla görülebilecek bilindik popüler yazı tipleri seçilmeli ve tasarıma adapte edilmelidir.Örneğin ana sayfada yazıların başlıkları, yazarın kim olduğu, yazının hangi tarihte yayınlandığı ve etiketler gibi bilgiler olur. Bu bilgilerin yazı tipleri, boyutlar ve stilleri birbirinden farklıdır. Bu şekilde neyin ne olduğu anlaşılabilir. Başlık büyük ve kalınken, yazar bilgisi, kategoriler ve tarih gibi ayrıntılar küçük ve italik yazılır.

Bu şekilde kullanıcının ikisinin ayrımına varması sağlanabilir. Bu yöntemle web site ziyaretçileri web tasarımlarında istenilen bölümlere yönlendirilebilir. Web tasarlarının herhangi bir yerinde önemli bir duyuru yapılması planlandığında duyurunun yazı tipinin, göz zevkini bozmayacak şekilde farklı olması ziyaretçilerin duyuruyu daha kolay fark etmesini sağlamaktadır. Yazı boyutu ayarlanarak da aynı işlem yapılabilmektir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri çok fazla heyecan aranmaması ve genelin dışına çıkılmamasıdır.Duyuru kısmını diğerlerinden daha kalın yapmak ve daha kalın bir yazı tipi kullanmak da dikkat çekebilir.

Diğer başlıklar Times New Roman iken dikkat çekmek istediğiniz başlığı BOLD olarak uygulamanız ziyaretçileri yönlendirmede etkili olmaktadır.Web tasarımına başlamadan önce tasarımın her parçasının bir bütün olduğunu ve hepsinin birbiriyle ilişkili olduğunu unutmamak gerek. Tasarımın headerı ile footer kısmı asla birbirinden ayrı düşünülmemelidir.

SEKTÖREL UYGULAMALAR

Sağlık Yazılımları

Sağlık sektörüne özel ya da sağlık sektörünü hedefleyen mobil uygulamalar günümüzde mobil cihaz kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmektedir. Sağlık bireylerin asla ikinci plana atamadıkları bir sektör ve büyük bir ihtiyaçtır.

Eğitim Yazılımları

Eğitim sektörüne yönelik büyük bir tecrübeye sahibiz. Bu alanda birçok projeye imza attık ve birçok kurum ile çalışma fırsatı yakaladık.

Finans / Muhasebe Yazılımları

Tüm kurumların olmazsa olmazı finans ve muhasebesel yazılımlardır. İnteraktif Yazılım olarak firmaların finans departmanlarına özel yazılımlar geliştiriyoruz.

Lojistik / Ulaşım Yazılımları

Lojistik ve ulaşım firmalarında işlemler büyük bir titizlik ve sıralı işlem gerektirir. Teklif oluşturma ile başlayan süreç müşteri kaydı açma, işlemlerini girme ve cari kartlarını oluşturma gibi birçok konuyu içinde kapsar.

interaktif
Stok Yönetim Yazılımları

Hizmet vermeye başladığımız 2006 yılından günümüze geçen sürede görüşme sağladığımız KOBİ ya da KOBİ+ segmentinde ki kurumların hemen hemen hepsinde en önemli yazılım isteği ‘STOK TAKİP ve YÖNETİMİ’ yazılımıdır.

Personel Takip Yazılımları

Personel takip yazılımları ya da diğer adıyla personel performans yönetim (takip) yazılımları bir CRM yazılımı olarak firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Satış ve Pazarlama Yazılımları

Bir CRM modülü olan ‘Satış ve Pazarlama Yazılımları’ şirketinizin satış ve pazarlama departmanlarının ya da personelinizin tüm satış ve pazarlama fonksiyonlarını kapsayan yazılımlardır.

Sanayi ve Teknoloji Yazılımları

Sanayi sektörüne özel makine bazlı ya da ihtiyaç bazlı teknolojiyi kullanabileceğiniz elektronik yazılımlar geliştirebilmekteyiz.

HEMEN TEKLİF AL

YAZILIM TEKNOLOJİLERİMİZ

İnteraktif yazılım olarak 2006 yılından günümüze başta web yazılım projeleri olmak üzere, mobil uygulamalar (iOS ve Android), TV uygulamaları, CRM – ERP –SAP yazılımları, sektörel bazlı yazılımlar, E-Ticaret yazılımları ve özel proje yazılımları gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın birçok kategoride yüzlerce başarılı projesi bulunmaktadır. Sizlerde bu projelerden biri olmak için bize teklif için başvurabilir ve kısa sürede yazılım projenizi hayata geçirebilirsiniz.


Mobil application yazılım ve geliştirme firması denildiği vakit ülkemizde akla gelen ilk kurumlardan biri olan İnteraktif Yazılım olarak, tüm mobil projelerinizi başarılı olarak hayata geçirmeye profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile adayız. Kim bilir belki de dünyayı kasıp kavuracak, yatırımlara göz kırpacak sırada ki yeni mobil uygulama projesi sizinkidir.

İnteraktif Yazılım