İNTERAKTİF BLOG

mobil

BLOG

blog
Mobil Uygulamanız İçin Doğru Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenmeli

Android-IOS uygulamanız hazır ve yayına başlamaya hazırsınız. Daha fazla kişiye ulaşmak, hedef kitlenizin firmanızı kolayca bulmasını sağlamak için anahtar kelimeler belirlemeniz gerekiyor. Android-IOS uygulamanız için en doğru anahtar kelimeler bulmakta zorlanıyorsanız, bu makaleyi okumanız sizler için yararlı olacaktır.

1- Yayına atılacak mobil uygulama için doğru anahtar kelimeler bulmak için ilk çalışmayı kendiniz yapmalısınız. Bunun için ilk olarak mobil uygulama ile ilgili en kullanışlı kelimeleri yazarak bir anahtar kelime listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamanızın bölümlerini, sağladığı yararları, nerelerde, ne şekilde kullanılacağını düşünerek aklınıza gelen bütün kelimeleri listenize ekleyin. Bu yöntemle aklınıza gelen tüm mobil uygulama anahtar kelimeleri sizde farklı çağrışımlar yaratarak değişik kelimelere götürebilir ve listeniz oldukça uzun olabilir.

2- Çevrenizde bulunan, aynı veya benzer sektörde olduğunuz, mobil uygulama yazılımınızla ilgili bilgi sahibi olan/olmayan herkes mobil uygulama anahtar kelimeleri belirlerken size değişik bir kapı açabilir. Bu sebeple yakınlarınızın görüşlerini alın ve onların tavsiyelerini de listenize ekleyin. İşin içinde olduğunuz için gözünüzden kaçan önemli bir noktayı işe dışarıdan bakan biri daha net bir biçimde görebilir.

3- Listeyi daha da zenginleştirebilmek için arama motoru tavsiyelerinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için bulduğunuz sözcükleri harf harf arama motoruna girip, kelimeyle ilgili en çok aranmış değişik versiyonları da görebilirsiniz. Bunlar arasından mobil uygulamanızla ilgili olanları listenize ekleyip anahtar kelime listenizi daha da geliştirmeniz mümkün.

4- İşinizle ilgili her türlü konuda, doğru bir strateji belirlerken rakiplerinizi değerlendirmeniz oldukça büyük bir öneme sahip. Rekabet konusunda avantaj sağlayabilmek için rakiplerinizin hareketleri, pazardaki durumu ve sizden farklı olan özellikleri kendinizi geliştirmeniz açısından oldukça işinize yarar. Anahtar kelimeleri belirlerken de aynı piyasada faaliyet gösterdiğiniz ve benzer mobil uygulamalar oluşturduğunuz rakiplerinizin anahtar kelimelerini incelemeyi unutmayın.

5- Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcısı, anahtar kelime listesini oluştururken ilgili kelimeleri bulmak konusunda işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bunun için Google AdWords'e giriş yaparak bu anahtar kelime planlayıcısına, Araçlar sekmesinde bulunan, "yeni anahtar kelime arama" ve "anahtar kelime çoğaltma" seçeneklerini, listenize yeni kelimeler eklemek için size kullanabilirsiniz.

 

SEKTÖREL UYGULAMALAR

Sağlık Yazılımları

Sağlık sektörüne özel ya da sağlık sektörünü hedefleyen mobil uygulamalar günümüzde mobil cihaz kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmektedir. Sağlık bireylerin asla ikinci plana atamadıkları bir sektör ve büyük bir ihtiyaçtır.

Eğitim Yazılımları

Eğitim sektörüne yönelik büyük bir tecrübeye sahibiz. Bu alanda birçok projeye imza attık ve birçok kurum ile çalışma fırsatı yakaladık.

Finans / Muhasebe Yazılımları

Tüm kurumların olmazsa olmazı finans ve muhasebesel yazılımlardır. İnteraktif Yazılım olarak firmaların finans departmanlarına özel yazılımlar geliştiriyoruz.

Lojistik / Ulaşım Yazılımları

Lojistik ve ulaşım firmalarında işlemler büyük bir titizlik ve sıralı işlem gerektirir. Teklif oluşturma ile başlayan süreç müşteri kaydı açma, işlemlerini girme ve cari kartlarını oluşturma gibi birçok konuyu içinde kapsar.

interaktif
Stok Yönetim Yazılımları

Hizmet vermeye başladığımız 2006 yılından günümüze geçen sürede görüşme sağladığımız KOBİ ya da KOBİ+ segmentinde ki kurumların hemen hemen hepsinde en önemli yazılım isteği ‘STOK TAKİP ve YÖNETİMİ’ yazılımıdır.

Personel Takip Yazılımları

Personel takip yazılımları ya da diğer adıyla personel performans yönetim (takip) yazılımları bir CRM yazılımı olarak firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Satış ve Pazarlama Yazılımları

Bir CRM modülü olan ‘Satış ve Pazarlama Yazılımları’ şirketinizin satış ve pazarlama departmanlarının ya da personelinizin tüm satış ve pazarlama fonksiyonlarını kapsayan yazılımlardır.

Sanayi ve Teknoloji Yazılımları

Sanayi sektörüne özel makine bazlı ya da ihtiyaç bazlı teknolojiyi kullanabileceğiniz elektronik yazılımlar geliştirebilmekteyiz.

HEMEN TEKLİF AL

YAZILIM TEKNOLOJİLERİMİZ

İnteraktif yazılım olarak 2006 yılından günümüze başta web yazılım projeleri olmak üzere, mobil uygulamalar (iOS ve Android), TV uygulamaları, CRM – ERP –SAP yazılımları, sektörel bazlı yazılımlar, E-Ticaret yazılımları ve özel proje yazılımları gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın birçok kategoride yüzlerce başarılı projesi bulunmaktadır. Sizlerde bu projelerden biri olmak için bize teklif için başvurabilir ve kısa sürede yazılım projenizi hayata geçirebilirsiniz.


Mobil application yazılım ve geliştirme firması denildiği vakit ülkemizde akla gelen ilk kurumlardan biri olan İnteraktif Yazılım olarak, tüm mobil projelerinizi başarılı olarak hayata geçirmeye profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile adayız. Kim bilir belki de dünyayı kasıp kavuracak, yatırımlara göz kırpacak sırada ki yeni mobil uygulama projesi sizinkidir.

İnteraktif Yazılım