İNTERAKTİF BLOG

mobil

BLOG

blog
Kurumsal Web sitelerinin yapım ve yayın aşamaları

Kurumsal web sitesi, firmanın internet dünyasındaki ofisi olarak da yorumlanabilir. İşte bu nedenden dolayı yapılacak web sitesinin her adımında dikkat ve özveri ile hareket edilmelidir. Hem firmanın kurumsal kimliğini yansıtan hem de potansiyel ve mevcut müşterilerin ilgisini çekecek bir web sitesi hazırlanmalıdır.

 

Bir kurumsal web sitesinin hazırlık ve tamamlanma aşamalarını birkaç adımda özetleyebiliriz.

 
Planlama ve Araştırma

 

Kurumsal web sitesinin öncelikle firmanın kurumsal kimliğini yansıtan ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek bir şekilde hazırlanması gerektiğini söylemiştik. Kurumsal web sitesinin planlanmasında, öncelikli olarak firma sektöründen başlayarak sırasıyla yapılan iş, verilen hizmetler ve/veya üretilen ürünler, firmanın ulusal veya uluslararası oluşu, sektördeki tanınmışlık seviyesi, rakipleri gibi bilgiler toplanmalıdır. Toplanılan bilgiler birbiri ile harmanlanarak dış çevre araştırmaları yapılır ve kurumsal web sitesinin amacına ulaşmasını sağlayacak bir yol çizilir.

 

Ardından yapılan araştırmalardan toplanılan bilgiler ışığında firma için en uygun web sitesi tasarımı hazırlanarak firma onayına sunulur. Yapılan web sitesi tasarımının geliştirme aşamasında ilk olarak ziyaretçi ve kullanıcılar açısından kolay kullanılabilir ortam yaratılmasına dikkat edilir.

 

 
En can alıcı nokta ANASAYFA tasarımıdır !
Anasayfa bir web sitesinin en önemli sayfasıdır. Çoğu ziyaretçi internette dolaşırken web sitelerinin öncelikle anasayfalarına bakarak web sitesinde kalıp kalmayacağına karar verir. Ve bu karar alma süresi sadece birkaç saniyeden ibarettir. Bu nedenle bir web sitesinin anasayfası ziyaretçinin aradığı bilgiyi ya da görselin bulduğunu hissettirmelidir. Kalite ve firmayı anlatan bilgilerle harmanlanmış bir anasayfa web kullanıcılarının kurumsal web sitesinde kalmasını sağlar.

Anasayfa hazırlanırken sayfada firmayı anlatan kısa bilgilendirme metinleri, son haberler, referanslar, hizmetler, iletişim bilgileri, sosyal medya bağlantıları, ürünler ve müşteriler gözü rahatsız etmeyecek şekilde dikkat çekici öğelerle desteklenerek sunulmaktadır. Bu durum internet dünyasında başarılı olmanın ilk anahtarlarından sadece bir tanesidir.

 
Verilen Hizmetlerin ve Ürünlerin Tanıtılması
Anasayfadan tatmin olmuş bir ziyaretçinin yöneleceği ilk yer ürünleriniz ve hizmetlerinizin tanıtıldığı sayfalardır. Bu sayfalar da web sitesinin konseptine uygun bir şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Ürün ve hizmet sayfaları internet ortamındaki pazarlamacılar olarak da düşünülebilir. Kurumsal web sitelerinin ziyaret edilme amaçlarının başında, ziyaretçinin aradığı hizmet ve/veya ürünü temin edebileceği bir firma arayışı gelir. Bu nedenle firmanın ürün ve hizmetlerinin tanıtımı oldukça önemlidir. Ürün ve hizmetlerin tanıtım sayfaları hazırlanırken, ürün veya hizmetin amacı ve detaylandırılmış teknik bilgiler, artıları ve eksileri ile görsel öğelerle de desteklenerek ziyaretçiye aktarılmadır.  

 
Firmanın Tanıtılması
Çoğu ziyaretçi firma ile irtibata geçme kararı alsa dahi öncelikle firmayı detaylı olarak incelemek isteyecektir. Bu nedenle potansiyel müşteriye dönüşmüş çoğu ziyaretçi öncelikle firmanın hakkımızda sayfasına ardından referans ve firmanın önceden çalıştığı müşterilerine bakar.

Hakkımızda sayfasında izlenecek en doğru yol tanıtım metinlerinin bilinç altı mesajlar verecek görseller ile desteklenmesidir. Bu durum, potansiyel müşterilerin aldıkları kararlarını değiştirmemeleri için önemlidir. Firma hakkında aldığı bilgilerden tatmin olan potansiyel müşteriler referans sayfalarını inceleyeceklerdir. Bu web sayfalarında verilen bilgilerin detaylandırılması çok önemlidir. Örnek olarak referans sayfalarında tek bir resim ve başlık ile anlatım yapılır. Ancak referanslar ile ilgili detaylar potansiyel müşteriler için çok önemlidir.
 
İletişim Sayfası
İletişim sayfası bir kurumsal web sitesinde yapılan tüm araştırma, planlama ve yönlendirmelerin kısacası tüm yapılan çalışmanın mükafatının alındığı sayfadır. İletişim sayfasına girmiş bir potansiyel müşterinin, mevcut müşteri olmasına bir adım kalmış demektir. Bu nedenle iletişim sayfasının kurumsal web sitesindeki önemi diğer sayfalar kadar mühimdir.


Kurumsal Web Tasarımın Diğer Öğeleri
Yukarıda bahsedilen web sayfaları dışında haberler, blog ve kariyer sayfaları da oldukça önemli sayfalardır ve web sitesi genelinde gösterilen özen bu sayfalara da gösterilmelidir. Bu iki sayfa da diğerlerinde olduğu gibi büyük önem taşımaktadır.www.interaktifyazilim.com

 

Yukarıda bahsedildiği gibi bir kurumsal web sitesi internet pazarında yer almak isteyen her firmanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek, firmaya yeni kapılar ve fırsatlar açmak için adeta bir anahtar vazifesi görecektir. Firmanız için kurumsal web tasarım yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Kurumsal web tasarım fiyatları işleyiş ve süreç ile ilgili detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimiz sizlere sunacaktır...

SEKTÖREL UYGULAMALAR

Sağlık Yazılımları

Sağlık sektörüne özel ya da sağlık sektörünü hedefleyen mobil uygulamalar günümüzde mobil cihaz kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmektedir. Sağlık bireylerin asla ikinci plana atamadıkları bir sektör ve büyük bir ihtiyaçtır.

Eğitim Yazılımları

Eğitim sektörüne yönelik büyük bir tecrübeye sahibiz. Bu alanda birçok projeye imza attık ve birçok kurum ile çalışma fırsatı yakaladık.

Finans / Muhasebe Yazılımları

Tüm kurumların olmazsa olmazı finans ve muhasebesel yazılımlardır. İnteraktif Yazılım olarak firmaların finans departmanlarına özel yazılımlar geliştiriyoruz.

Lojistik / Ulaşım Yazılımları

Lojistik ve ulaşım firmalarında işlemler büyük bir titizlik ve sıralı işlem gerektirir. Teklif oluşturma ile başlayan süreç müşteri kaydı açma, işlemlerini girme ve cari kartlarını oluşturma gibi birçok konuyu içinde kapsar.

interaktif
Stok Yönetim Yazılımları

Hizmet vermeye başladığımız 2006 yılından günümüze geçen sürede görüşme sağladığımız KOBİ ya da KOBİ+ segmentinde ki kurumların hemen hemen hepsinde en önemli yazılım isteği ‘STOK TAKİP ve YÖNETİMİ’ yazılımıdır.

Personel Takip Yazılımları

Personel takip yazılımları ya da diğer adıyla personel performans yönetim (takip) yazılımları bir CRM yazılımı olarak firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Satış ve Pazarlama Yazılımları

Bir CRM modülü olan ‘Satış ve Pazarlama Yazılımları’ şirketinizin satış ve pazarlama departmanlarının ya da personelinizin tüm satış ve pazarlama fonksiyonlarını kapsayan yazılımlardır.

Sanayi ve Teknoloji Yazılımları

Sanayi sektörüne özel makine bazlı ya da ihtiyaç bazlı teknolojiyi kullanabileceğiniz elektronik yazılımlar geliştirebilmekteyiz.

HEMEN TEKLİF AL

YAZILIM TEKNOLOJİLERİMİZ

İnteraktif yazılım olarak 2006 yılından günümüze başta web yazılım projeleri olmak üzere, mobil uygulamalar (iOS ve Android), TV uygulamaları, CRM – ERP –SAP yazılımları, sektörel bazlı yazılımlar, E-Ticaret yazılımları ve özel proje yazılımları gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın birçok kategoride yüzlerce başarılı projesi bulunmaktadır. Sizlerde bu projelerden biri olmak için bize teklif için başvurabilir ve kısa sürede yazılım projenizi hayata geçirebilirsiniz.


Mobil application yazılım ve geliştirme firması denildiği vakit ülkemizde akla gelen ilk kurumlardan biri olan İnteraktif Yazılım olarak, tüm mobil projelerinizi başarılı olarak hayata geçirmeye profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile adayız. Kim bilir belki de dünyayı kasıp kavuracak, yatırımlara göz kırpacak sırada ki yeni mobil uygulama projesi sizinkidir.

İnteraktif Yazılım